odoberať: Články | Komentáre

inzercia psov

Nezabúdajte na minerály!

1 komentár
Nezabúdajte na minerály!

Minerály obsahuje organizmus iba v minimálnych množstvách, ale pre život sú veľmi potrebné. Tieto látky totiž nemalou mierou podporujú činnosť orgánov, vyváženosť hormónov aj látkovú výmenu. Organizmus si ich ale sám “vyrobiť“ nedokáže a preto je ich potrebné dodávať k potrave. Rovnako ako pre ľudí, to platí aj pre zvieratá.

Minerály sú potrebné
Práve nedostatok minerálov sa podpisuje pod celý rad problémov, ktoré môžu život vášho štvornohého zverenca nielen znepríjemniť, ale aj ohroziť. Preto by sme nemali prehliadať indície, ktoré nám napovedia, že tieto látky postráda. Či už je to požieranie trávy, odpadkov a výkalov, lámanie a vypadávanie srsti, tvorba lupín, rôzne vývojové, pohybové alebo dokonca nervové problémy. To všetko sú signály, že potravu treba vhodne doplniť. Nečakajme však, kým bude neskoro, ale myslime aj na prevenciu. Mimoriadnu pozornosť by sme pritom mali venovať šteňatám a starším jedincom. Tieto látky sú taktiež veľmi potrebné v období brezivosti, pri výmene srsti, ako aj pri rôznych alergických problémoch.

Ku každej potrave
Ak sa domnievate, že garantovaný obsah nevyhnutných vitamínov a minerálov obsahuje aj umelá strava vo forme granúl, konzerv alebo rôznych mäsových kapsičiek, nie je to úplne tak. Do umelej stravy sa síce tieto prvky dodávajú, ale keďže ide o syntetické látky, ich účinok sa s prírodnými produktmi nedá vôbec porovnať. Rovnako treba pamätať na to, že aj pri podávaní prirodzenej stravy – BARF, sú výživové doplnky potrebné. Aj keď mäso, zelenina, ovocie a rôzne prílohy zvieraťu nielen chutia, ale aj prospievajú, je nutné do nich minerálne látky dodávať.

Syntetike neverte
Na trhu je dnes množstvo výživových produktov a každý z nich sľubuje zdravý a šťastný život vášho zvieraťa. Dôležité je nenechať sa oklamať reklamou, ale dodržiavať pri výbere dôležitú zásadu. V prvom rade by sme sa preto mali orientovať na výrobky, od firiem uprednostňujúcich prírodné produkty. Produkty na syntetickej báze síce istý prísun potrebných prvkov síce zabezpečia, požadovaný efekt sa však dostaví len v minimálnom rozsahu, alebo vôbec. Vždy totiž pôjde iba o umelé náhrady toho, čo ponúka príroda. 

Skvelý Mikro Minerál
Ideálnym výživovým doplnkom Je Mikro Minerál. Ide o zmes tých najdôležitejších prvkov, ktoré vaše zviera potrebuje. Obsahuje napríklad vápnik z vodných rias a hnedé chaluhy bohaté na fosfor, horčík, sodík, draslík či železo. Súčasťou zmesi sú aj pivovarské kvasnice, ktoré vďaka vitamínu B zlepšujú kvalitu srsti, trávenie a podporujú chuť do jedla. Mikro Minerál je taktiež obohatený o bylinnú zmes, ktorá blahodarne pôsobí na imunitný systém. Odporúčaná denná dávka tohto výživového doplnku sú 3 gramy na 10 kilogramov telesnej hmotnosti zvieraťa.

  1. zdenka hovorí:

    dobrý den mam záujem o zakúpenie výrobkov cdVet ale vo vašej ponuke mate len oleje a sušené ovocie prosím Vás ak mate viacej sortimentu od cdVet zašlite mi ponukoví list na môj email. ďakujem

Váš komentár k článku