odoberať: Články | Komentáre

inzercia psov

BARF – ako na to?

0 koment.
BARF – ako na to?

Aj keď ide o špeciálny spôsob kŕmenia, pri troche dobrej vôle to vôbec nie je zložité. Pomôcky, ktoré nám správnu prípravu uľahčia sú dnes už bežnou súčasťou každej domácnosti. Čo sa týka časovej náročnosti, je pravdou, že BARF si ho vyžaduje o čosi viac, ako je nutné na vysypanie granúl, či vyklopenie konzervy do misky. Aj tu však rýchlo zistíte, že všetko záleží len na tom ako si prípravu zorganizujete. Postupne sa pre vás stane z toho rutina a potrebný čas skrátite na minimum.

Pomôcky prípravu uľahčia
BARF sa vyznačuje predovšetkým rozmanitosťou jedálnička, a preto by sme mali mať k dispozícii pomôcky, ktoré nám prípravu potravy zjednodušia. Nakoľko budeme narábať najmä s mäsom a mrazenými produktmi, budeme potrebovať kvalitný ostrý nôž a sekáčik. Výborným pomocníkom na spracovanie zeleniny sa stane strúhadlo. Aby mala denná dávka požadovanú hmotnosť, budeme taktiež potrebovať kuchynskú, najlepšie digitálnu, váhu. K tomu samozrejme lyžicu, varechu a dosku na krájanie. Pomôcky na BARF používajte výlučne pre tento účel.

Nenahraditeľná je mraznička
Oveľa praktickejšie, ako každodenné nakupovanie čerstvého mäsa, je spracovanie väčšieho množstva do zásoby. Podobne sa dajú dopredu pripraviť aj prílohy, ako napríklad cestoviny. Na to samozrejme budeme potrebovať mrazničku. Ideálne je, ak máte osobitný spotrebič iba pre BARF. Ak však nie ste ochotní investovať, nevadí, stačí, ak potrave pre psa vyhradíte priehradky vo vašej rodinnej mrazničke. 

Jedlo musí byť čerstvé
Ak sa podujmete porciovať mäso sami, zabezpečte si špeciálne vrecká alebo dózičky určené do mrazničky. Dnes už existujú firmy, ktoré Vám zamrazené BARF produkty doručia priamo domov, zabalené v praktických kockách alebo plastikových nádobách, ktorých uskladnenie je podstatne jednoduchšie. Nesmieme však zabúdať na to, že čerstvá strava, na rozdiel od umelej, podlieha skaze rýchlejšie a preto, ak ju pes do štvrťhodiny nezožerie, mali by ste ju vyhodiť a jedlo podávať vždy čerstvé.

Dôležitá je teplota
Teplotu potravy nesmieme podceňovať. Dosahovať by mala minimálne izbové hodnoty, ešte lepšie však teplotu tela, ktorá sa u psa pohybuje okolo 38 stupňov. Takáto potrava je pre neho ľahšie stráviteľnejšia a zároveň aj lákavo vonia.

Váš komentár k článku